Credence

Credence, müşterilerine kredi kullandırım anından kredinin tahsiline kadar süren (izleme, tahsilat, idari takip, yasal takip, NPL satışı) süreçte riskinizi en uygun gelir düzeyinde yönetmeniz için danışmanlık ve operasyonel hizmet vermektedir.


ALACAK YÖNETİMİ OPERASYONEL HİZMETLER

İzleme

Kredili ödemelerde henüz gecikme doğmadan risklerin tanımlanması, engelleyici, geciktirici, potansiyel tahsil edilemeyecek alacak riskinin sınırlandırılması için firma gelirine minimum etki edecek kontrol noktalarının ve bu noktalara ulaşıldığında alınacak aksiyonların belirlenmesi.

Tahsilat

Kredili ödemelerde gecikme başladığı an ile müşterinin ödeme düzeninin kabul edilebilir döngüye geri gelene kadar riskin müşteri ilişkisi en üst düzeyde gözetilerek takip edilmesi.

İdari Takip

Tahsilat sürecinde tahsil edilememiş alacağın yasal takibe intikali öncesi analiz edilerek ödeme potansiyeli olan alacakların hukuki sürece sokulmadan etkin takip edilerek idari sürecin yönetilmesi.

Yasal Takip

Kadrolu ve sözleşmeli bürolarımız vasıtası ile dosya bazında belirlenen icra takibi işlemlerini uygulayarak alacağın, hızlı ve en düşük masraf ile tahsil edilmesi.


ALACAK YÖNETİMİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Credence; gecikmiş alacak yönetimi sürecinin her adımında müşterilerine fark yaratacak Danışmanlık Hizmetleri vermektedir. Bu hizmetlerin başlıcaları:

  • Portföy analizi
  • Segmentasyon
  • Risk Parametreleri belirleme
  • Risk tasfiye süreçlerinin tespiti,yönetimi ve denetimi
  • NPL fiyatlama ve süreç danışmanlığı


Gülbahar Mah. Cemal Sahir Sk. No:26/28-5
Profilo İş Merkezi A Blok. K:3 PK:34394
Şişli İstanbul Türkiye
Telefon: +90 212 2401000
Faks : +90 212 2401001

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu